Haber

Altılı Masa’dan Sandalye Alamayan BTP için Akşener’in Planı Ne?

Altılı Masa’da pazartesi günü yapılan görüşmede Büyük Türkiye Partisi’ne (BTP) sandalye çıkmadı. Ancak Altılı Masa’da BTP’yi de görmek isteyen İYİ Parti’nin hesapları şimdi sona ermiş değil. Kulislerde YETERLİ Parti önderi Meral Akşener’in BTP’yi muhafazakar seçmene ulaşmak için yakın tutmak istediği konuşuluyor. 

“İyi bir kadın örgütlenmesi var. Bizim giremediğimiz yerlere onlar girebiliyor”

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, 2018 seçimlerinde Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’a listelerini açarak Meclis’e girmesini sağlayan GÜZEL Parti’de benzer bir adım BTP Başkanı Hüseyin Baş için de atılabilir. Kulislere göre İYİ Parti özellikle “muhafazakar seçmene‘ ulaşmak için BTP’ye sıcak. İYİ Parti tabanında “seküler” seçmenin yoğun olduğuna dikkat çeken bir parti yöneticisi şunları söyledi: “BTP’nin iyi bir kadın örgütlenmesi var. Bizim giremediğimiz yerlere onlar girebiliyor. Benim giremediğim evlere girebiliyorlarsa, bunun seçim sonuçlarına olumlu etkisi olur.

Kılıçdaroğlu dışındaki liderlerin BTP’ye sıcak bakmadığı konuşuluyor

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın konut sahipliğinde pazartesi günü yapılan Altılı Masa toplantısının değerli gündem hususlarından biri de Akşener’in getirdiği “BTP’nin masaya dahil olması” teklifiydi. Ancak CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu dışındaki önderlerin bu teklife sıcak bakmadığı gelen haberler ortasında. Altılı Masa’nın başta Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışması olmak üzere bir yılı aşkın müddettir yürüttüğü çalışmalarla değerli yol alındığı, bu etaptan sonra yeni iştiraklerin, masanın çalışmalarını sekteye uğratabileceği değerlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu