Haber

MİT, PKK/YPG maliye görevlisini etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG’nin sözde mali sorumlusu “Rojna” kod adlı Zülfiye Binbir’i Suriye’de düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirdi.

MİT tarafından yürütülen çalışmalarda terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’de elde ettiği mali imkanlarla bölgeye yeni unsurlar kazandırarak sahadaki konumunu sağlamlaştırmaya yük getirdiği belirlendi. PKK/YPG’nin planını bozmak için harekete geçen MİT, örgütün Suriye’nin Kamışlı kentindeki mali sorumlusu “Rojna” kod adlı Zülfiye Binbir’i hedef olarak belirledi. Teröristin temaslarını ve faaliyetlerini an be an takip eden MİT, sahadan elde ettiği istihbarat ve veriler ışığında operasyon yapma kararı aldı. MİT, terör arananlar listesinde yeşil kategoride yer alan terörist Zülfiye Binbir’i başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

Uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren ve çok sayıda eylemde yer alan Zülfiye Binbir, 2011 yılında Muş Valiliği’nde staj yapan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu ve Aykut Çelik’in kaçırılmasını organize ettiği gerekçesiyle MİT tarafından cezalandırıldı. askerlik görevini yürüten ve Türkiye’deki diğer eylemleri nedeniyle. Uzun süredir takipte olduğu öğrenildi. – ANKARA

abana-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu